تفاهم نامه بنیاد علمی آموزشی قلم چی

اهدای ۳۰۰۳۰ جلد کتاب کمک درسی به دانش آموزان در آستانه کنکور

فرصت های برابر برای ورود به دانشگاه

از آنجایی دانش آموزان مناطق محروم فقط نیازمند مدرسه نیستند و به آموزش خوب هم احتیاج دارند تا بتوانند در رقابت تحصیلی با دیگر دانش آموزان کشور شانس موفقیت بالاتری داشته باشند، جامعه یاوری فرهنگی در سال۱۳۹۳ طرحی را با همکاری بنیاد قلم چی (وقف عام) کلید زد. در این طرح جامعه یاوری فرهنگی و بنیاد قلم چی (وقف عام) بر پایه یک «تفاهم نامه همکاری» دست یاری به همدیگر داده تا در پهنه کشور به ویژه استان های محروم خدمتی را ارائه نمایند.

بر اساس این تفاهم نامه، بنیاد علمی آموزش  قلم چی (وقف عام) در فضای فرهنگی و آموزشی خویش در موضوعات اهدای کتاب های کمک آموزشی به دانش آموزان مستعد مناطق محروم کشور و برگزاری آزمون های برنامه ای مشاوره و برنامه ریزی برای پیشرفت درسی دانش آموزان بورسیه و جامعه یاوری فرهنگی نیز در همین راستا و برای کمک به انتقال نظارت و ارائه گزارش اثربخشی توزیع کتاب های اهدایی بنیاد علمی آموزشی  قلم چی (وقف عام) و معرفی دانش آموزان دارای شرایط بورسیه تحصیلی با همکاری اداره آموزش و پرورش استان های دارای پیمان تفاهم نامه همکاری (ایلام، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان) با یکدیگر همکاری می کنند.

در این طرح هر ۵ دانش آموز و متناسب با رشته تحصیلی ایشان یک بسته کتاب به مدرسه ایشان تحویل گردیده است. این کتاب ها متعلق به کتابخانه مدرسه بوده و تا پایان آزمون ورود به دانشگاه ها در اختیار دانش آموزان قرار خواهد داشت.

همچنین تمام دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی در استان های ایلام و خراسان جنوبی به رایگان در آزمون های دوره ای آمادگی کنکور ثبت نام شده اند.

در این طرح ۱۵۰۰ دوره کتاب و ثبت نام ۸۰۰۰ نفر در آزمون های آمادگی از طرف بنیاد قلم چی به دانش آموزان جامعه یاوری فرهنگی هدیه شده است .

بر پایه این تفاهم نامه همکاری، در سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳، ۲۸۲۰۳ جلد کتاب کمک درسی و آموزشی در۲۶ شهر استان های ایلام و خراسان جنوبی در رشته های علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی- فیزیک بین ۸۱۷۱ دانش آموز توزیع شد.این همکاری موجب شد تا تمامی دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل در رشته های علوم ریاضی ، علوم تجربی وعلوم انسانی در استانهای خراسان جنوبی و ایلام تحت پوشش حمایت های تحصیلی قرار گرفته و به رایگان کتابهای آمادگی آزمون کنکور دریافت نمایند.

در سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ دانش آموزان سال سوم و چهارم (پیش دانشگاهی) در رشته های علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی- فیزیک و هنرجویان هنرستان های کاردانش وفنی حرفه ای زیر پوشش اهداء کتاب کمک درسی، برگزاری آزمون های برنامه ای پیشرفت تحصیلی و بورسیه درسی قرار خواهند گرفت. دانش آموزان و هنرجویان یادشده در استان های ایلام، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی به طور صد در صد مورد هدایت و حمایت تحصیلی واقع خواهند شد. این طرح در سال تحصیلی ۱۳۹۴- ۱۳۹۵ دانش آموزان سال سوم دبیرستان و دانش آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش را هم شامل خواهد شد.