خیریه جامعه یاوری فرهنگی و مدسه سازی

logo-color

هر کودکی از هر جای ایران می‌تواند آینده‌ساز شود

تحصیل دیگر آرزو نیست

کتاب خوب حق همه کودکان است

امضای تفاهم‌نامه جامعه یاوری با وزارت آموزش و پرورش

امضای تفاهم‌نامه همکاری جامعه یاوری فرهنگی با بنیاد علمی – آموزشی قلمچی

فعالیت های جانبی مدرسه سازی

 

آشنایی با فعالیت های جانبی مدرسه سازی جامعه یاوری فرهنگی در این قسمت امکان پذیر است.اطلاعات بیشتر

فعالیت های مدرسه یاری

 

آشنایی با فعالیت های مدرسه یاری جامعه یاوری فرهنکی در این بخش امکان پذیر است.اطلاعات بیشتر

فعالیت های مدرسه سازی

 

آشنایی با زمینه های فعالیت جامعه فرهنگی یاوری در این بخش امکان پذیر است.اطلاعات بیشتر

مدرسه سازی

 

ساختن مدرسه به معنای خشت بر هم نهادن بنای رشد و توسعه جامعه مدنیست . جامعه ای که هر قطعه از آن را فرزندان ما تشکیل می دهد . امروز این رسالت بر دوش ماست که چه سازه کارهایی برای ساختن فردای آباد فرزندان ایران عزیز داریم . پس بیاییم خشت بر خشت هم نهیم ، خط به خط آموزش دهیم و این میراث گرانسنگ را ایجاد و از آن نگهداری کنیم .ما را در جامعه یاوری همراهی کنید .مطالعه بیشتر...

ای خوشا تا نفس را قربان کنیم

در دل خود دوست را مهمان کنیم

 

 

در تمام جوامع بشری مراسم قربانی برای خالق جهان هستی بوده و هست. بیان قرآن مجید، ابراهیم خلیل الله در مقام اخلاص، دوستی و اطاعت فرمان حضرت باریتعالی که بصورت وحی بر او نازل شده بود، از جگر گوشه اش گذشت و حاضر شد تا او را در راه حضرت دوست قربانی نماید. قربانی کردن بین ایرانیان نیز در مناسبتهای مختلف مذهبی یا غیر مذهبی صورت می گیرد. مسلمانان در مراسم مذهبی در اعیاد اسلامی مانند عید قربان و یا سفر حج معمولا گاو، گوسفند یا حیوان دیگری را ذبح می نمایند اما رسم خاص ایرانیان قربانی کردن در مراسم خانوادگی و سایر مراسم اجتماعی است .

در ایران به شکرانه مراسم عروسی، بازگشت مسافر از سفر، صحت بیمار، خرید خانه یا اتومبیل و برای سلامت فرزندان و بستگان نیز قربانی صورت می گیرد. گوشت حیوان ذبح شده معمولا میان همسایگان و دوستان تقسیم می شود. اما همواره تلاش می گردد تا این گوشت به دست نیازمندان رسانده شود.

 

توزیع قربانی میان نیازمندان واقعی

با توسعه شهرها و گسترش مشکلات، تغییرات زیادی در عادات و سنتها پدید آمده است. انجام سنت و مراسم قربانی نیز از این موضوع مستثنی نیست. خرید حیوانی به نیت قربانی، یافتن فضای مناسب برای ذبح، مشکلات دفع امعاء و احشاء و شاید مهم تر از همه رساندن گوشت به مستمندان و نیازمندان واقعی موضوعاتی هستند که با فرهنگ شهرنشینی سازگاری چندانی ندارند. جامعه یاوری فرهنگی آمادگی دارد تا با دریافت وجه یک قربانی با خرید و ذبح آن در محل خوابگاههای دانش آموزی تحت پوشش، فرصت اجرای این سنت حسنه را به روشی اثربخش و خداپسندانه برای شما فراهم نماید.

هزینه خرید یک قربانی (به طور متوسط) مبلغ 6،000،000 ریال می باشد. شما می توانید حتی در صورت لزوم با پرداخت بخشی از هزینه خرید یک قربانی کامل در این امر نیکو شریک شده و گامی در جهت حمایت از دانش آموزان بردارید.

 

آیا می دانید که:

-         یکی از بهترین محلهای توزیع گوشت قربانی خوابگاههای دانش آموزی و مدارس شبانه روزی می باشد که از آن در طبخ غذای روزمره دانش آموزان استفاده می شود.

-         اهدای یک قربانی به یک مدرسه شبانه روزی می تواند از سوء تغذیه دانش آموزان آن خوابگاه پیشگیری نموده و موجب ارتقای سطح کیفی تغذیه آنها شود.

-         بخش هایی از قربانی که در خوابگاههای یاوری انجام شده و قابل استفاده در غذاهای دانش آموزان نیست با گوشت معاوضه شده و مصرف بهینه می گردد.

ورود به یاوری

بیشتر اوقات با کمی بخشش بیشتر از آنچه تصور می کنیم به دست خواهیم آورد.Yavari school
img3

 

komak

 

about.png

 

 
 

 

جامعه ياورى بر اين باور است، زمانى مأموريتش را درست انجام داده كه هيچ فردى در كشور عزيزمان به دليل كمبود امكانات از تحصيل باز نمانده باشد.
 

 

یاوری کنید

شماره حساب یاوری:

حساب سیبا بانک ملی:  0107342700003 - شعبه جوانان- کد 1114

 شماره کارت:  4004-9952-9911-6037 به نام: جامعه یاوری فرهنگی

 شماره شبا بانک ملی: 910170000000107342700003

تماس با جامعه یاوری:

آدرس: تهران - خیابان دکتر شریعتی – جنب شهرداری منطقه 3 – خیابان کوشا میدان جوانان – پلاک 5

تلفن: 11-26402606-021

 info@yavari.ir