خیریه جامعه یاوری فرهنگی و مدرسه سازی

logo-color

جامعه یاوری فرهنگی به عنوان مشاور اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طرح انسداد مبانی بی‌سوادی و کمک به بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش انتخاب شد.

طرح ملی کمک به بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش، با مشارکت معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و موسسات و سازمان های خیریه و مردم نهاد اجرا می شود.

در فاز اول این طرح، استان سیستان و بلوچستان انتخاب شده تا حدود 22 هزار کودک بازمانده از تحصیل بین ۶ تا ۱۱ سال در این استان به چرخه آموزش بازگردند.

تاکنون بیش از ۹۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل (سنین ۶ تا ۱۱ سال) در کشور شناسایی شده اند و این در حالی است که استان سیستان و بلوچستان بیشترین کودکان بازمانده از تحصیل را در خود جای داده است.

 

بسمه تعالی

جناب آقای رضا درمان

مدیرعامل محترم جامعه یاوری فرهنگی

با سلام و احترام؛

با عنایت به اجرای طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل 6 تا 11 سال توسط معاونت رفاه اجتماعی وزارت متبوع و وزارت آموزش و پرورش، این معاونت در نظر دارد در راستای دسترسی کودکان بازمانده از تحصیل به آموزش، برنامه های حمایتی و مددکاری خود را با کمک موسسات خیریه و مردم نهاد در کل کشور اجرا نماید.

در همین خصوص و با توجه به تجارب ارزشمند جامعه یاوری فرهنگی در حوزه حمایت اجتماعی از کودکان و دانش آموزان، از شما دعوت می شود به عنوان مشاور اجرایی طرح کمک به بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل مقطع ابتدایی به چرخه آموزش با دفتر امور آسیب های اجتماعی معاونت رفاه اجتماعی وزارت متبوع همکاری نمایید.

 

احمدرضا پرنده

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی

 

scan0464

 

 

 

 

آخرین اخبار

شماره حساب های یاوَری:

شماره حساب بانک آینده : 0202819676002

شماره حساب بانک خاورمیانه: 100711040707072194

تماس با یاوَری:

تلفن : 11- 26402606 (9821+)

روابط عمومی : 9383515913 (98+)