خیریه جامعه یاوری فرهنگی و مدرسه سازی

logo-color

" هرچه بیشتر مطالعه داشته باشیم، پربار تر خواهیم بود و با اینکه شاید ندانیم این اطلاعات چه زمانی به درد خواهد خورد، اما قطعاً روزی به کارمان می آید "

" هرچه بیشتر بدانیم، در مقابل چالش هایی که روبرویمان قرار خواهد گرفت مجهز تر خواهیم بود "

 

 

تعریف کتاب

تاکنون تعریف مشخص و کاملی که بتواند مفهوم تمام انواع گوناگون کتاب را دربرگیرد، ارائه نشده‌است. اما یکی از تعاریف معتبری که برای کتاب ارائه شده‌است، مربوط به سازمان یونسکو می‌شود: کتاب نوعی اثر چاپی صحافی‌شده‌است که بیشتر از ۴۹ صفحه داشته باشد و مانند نشریات، تحت یک عنوان ثابت، به‌صورت دوره‌ای منتشر نشود. تعریف دیگری نیز کتاب را «مجموعه‌ای از لوح‌های چوبی یا عاجی یا مجموعه‌ای از ورق‌های کاغذ، پوست آهو یا ماده‌ای مانند آن، اعم از دست‌نویس یا چاپی که با هم به نخ کشیده یا صحافی شده باشند» معرفی کرده‌است.

 

واژه کتاب از زبان عربی وارد زبان فارسی شده‌است. کتاب قدمتی پنج هزارساله دارد. کتاب‌های نخستین به شکل لوح‌های گلی بودند. اما با گذشت زمان، با توجه به دسترسی بشر به امکانات جدید و تغییر نیاز بشر به ارتباطات و اطلاعات، شکل کتاب‌ها تکامل یافت.

 

یاوران گرامی، از اینکه همواره با حمایت و پشتیبانی های شما توانسته ایم خدماتی به فرزندان ایران زمین ارائه دهیم، بخود می بالیم. با خرید و هدیه مجموعه کتاب های منتشر شده یاوَری، علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب خوانی، از دانش آموزان کم برخوردار میهن عزیزمان نیز حمایت می نمایید.

 

 

شماره حساب های یاوَری:

شماره حساب بانک آینده : 0202819676002

شماره حساب بانک خاورمیانه: 100711040707072194

تماس با یاوَری:

تلفن : 11- 26402606 (9821+)

روابط عمومی : 9383515913 (98+)