خیریه جامعه یاوری فرهنگی و مدرسه سازی

logo-color

 • " قلک یاوری "

  

قلک های یاوری، ساده ترین ابزار برای کمک به دانش آموزان کم بضاعت هستند.

شما می توانید با قرار دادن این قلک ها در خانه، محل کار و یا هدیه آن به دوستان و آشنایان خود، مسیر مهر و محبت را به سوی کودکان تحت پوشش "جامعه یاوری فرهنگی" هموار نموده و زمینه های لازم برای تحصیل و رشد آن ها فراهم آورید.

pic1

 

 • داشتن قلک های یاوری در منزل و محل کارتان ، همواره رابطه احساسی میان ما و شما را حفظ می نماید.
 • با مدیریت ارشد سازمان یا شرکت محل کار خود مذاکره نمایید و اجازه بگیرید تا قلک های یاوری را به تمام همکارانتان معرفی نمایید.
 • هدیه ای با نیت خیر برای مراسم های شما، مانند: جشن سیسمونی نوزاد - جشن دندانی نوزاد - افتتاحیه مدارس و ...

  

 

"با یک تماس تلفنی نماینده یاوری در محل شما حاضر شده و قلک تان را تعویض و یا قلک جدیدی را تقدیم حضورتان خواهد کرد"

 

وجوه قلک چگونه صرف می شود؟

وجوه به دست آمده صرف اجرای پروژه های تجهیز مدارس به کامپیوتر و اینترنت، کمک هزینه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و نیز برگزاری همایش ها و سمینارهای آموزشی برای معلمین و خانواده های دانش آموزان در مناطق محروم می گردد.

کمک های شما به این فعالیت ها – هر اندازه اندک – قطره ای است که در پیوند با سایر قطرات، رود خروشان عشق و ایثار را به سمت کودکان با استعداد ولی بی بضاعت جاری می نماید.

طراحی و جنس:

 • سفال: ساخت قلک های یاوری از جنس سفال، نشانه ای از احترام ما به محیط زیست و استفاده از مواد قابل بازیافت است.
 • طلق: مناسب محل کار و مراکزی که نیاز به دیده شدن بهتر از نظر مشتری را دارد.
 • مقوایی: این نوع طرح بیشتر مناسب هدیه دادن به دوستان و همکارانتان پیشنهاد می شود.

 هزینه تولید قلک ها نیز برای اولین بار در ایران توسط حامیان مالی " جامعه یاوری فرهنگی " تامین شده تا پول درون قلک ها صرفا جهت اهداف " یاوری " گردد     

چه وقت شمارش می شود:

همکاران ما در واحد قلک هر سه ماه یکبار ( و یا هر زمانی که در خواست نمایید) پس از هماهنگی تلفنی ، به آدرس منزل یا محل کار شما مراجعه می نمایند.

در صورتیکه شماره تلفن همراه شما در بانک اطلاعات یاوران ما موجود بوده و یا آن را در قبض قلک درج نمایید، حداکثر ظرف مدت 48 ساعت (2 روز کاری ) از طریق پیامک تاییدیه مبلغ وصول شده برای شما ارسال خواهد شد. در صورتیکه مایل به شمارش قلک در حضور خود نباشید، می توانید قبض را با ذکر جمله ی " در موسسه شمرده شود " امضاء فرموده و قلک را به همان شکل به همکار ما تحویل نمایید تا فرآیند شمارش در موسسه و در واحد قلک انجام شود. مبلغ قلک از طریق پیام کوتاه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

پس از دریافت قلک پر شده، قلک جدیدی به شما تقدیم خواهند نمود. در صورتیکه تعداد قلک های بیشتری برای خود، بستگان یا همسایگان خود نیاز دارید، می توانید آنها را از ایشان در خواست نمایید.

 

 • " استند همدردی "

  

گل زیباترین و لطیف ترین نماد سر زندگی و زیبایی طبیعت و بیانگر احساسات بی نظیر عشق و همدردی به عزیزان است .

در بین ما ایرانیان نیز مرسوم است تا هرگاه عزیزی را از دست می دهیم به رسم احترام سبد گلی برای خانواده متوفی ارسال نموده و یا با ارسال تاج گل به مراسم بزرگداشت، مراتب احترام و تسلیت خود را اعلام نماییم. چه زیباست این کار و چه زیباتر آنکه بجای گل های طبیعی با عمر چند روزه، این همدلی را به عملی نیک و باقیات صالحات تبدیل نموده و اجر معنوی آن را نثار روح عزیز از دست رفته نماییم.

استندهای تسلیت جامعه یاوری فرهنگی علاوه بر اینکه پیام رسان تسلیت و همدردی شما است، نشانی است از نوع دوستی، نیک اندیشی و تلاشی در جهت ریشه کن کردن جهل و نادانی در کشور عزیزمان ایران که در نزد مقام احدیت اجر فراوانی خواهد داشت. شکی نیست که این انتخاب بسیار تاثیر گذارتر از ارسال یک سبد گل طبیعی بوده و همواره در ذهن مخاطبتان باقی خواهد ماند.

شما می توانید با پرداخت بخشی از هزینه های یک سبد گل به موسسه جامعه یاوری فرهنگی ، گامی در جهت توسعه فضای آموزشی و تامین نیاز های دانش آموزان مستعد اما کم بضاعت ، بردارید. 

هزینه ارسال هر استند کاملا بنا بر نیت خیر شما بوده و تنها به انتخاب شما بستگی خواهد داشت. حداقل هزینه های این ارسال که پوشش دهنده ی هزینه های جاری آن می باشد به شرح زیر می باشد:

تعداد استند

هزینه ( ریال )

یک عدد

2/000/000

 

طرح مداد به جای گل

ارسال سبد گل محدود به مراسم عزاداری نیست. در عروسی و جشن ها نیز سبد گل به نشانه ابراز محبت و احترام به صاحبان مجلس تقدیم می شود. در چنین شرایطی نیز در صورت تمایل می توانید با تهیه لوح " مداد به جای گل"، ضمن عرض پیام تبریک و شاد باش خود (یا تسلیت و همدردی ) به صاحبان مجلس، اعلام نمایید که هزینه های تهیه سبد گل را برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت اختصاص داده اید و از این راه ،ثواب معنوی و اجر اخروی آن را به صاحبان مجلس تقدیم می نمایید.

حداقل هزینه صدور لوح " مداد به جای گل " معادل یکصد هزار (1/000/000) ریال می باشد.

برای سفارش و انتخاب طرح می توانید با دفتر یاوری تماس حاصل فرمایید.

 

استندهای تسلیت در سه طرح زیر می باشد:

 

 طرح 3  طرح 2                               طرح 1
Tasliat-04 Tasliat-03 Tasliat-02

 

 

 • " حمایت مالی از طرح ها و همایش ها "

 

 

نام نیکو گر بماند ز آدمی                                   به کزو ماند سرای زرنگار(سعدی)

سازمان ها و شرکت ها می توانند در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی خود، در قالب حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در زمینه فرهنگ و آموزش و پرورش موسسه جامعه یاوری فرهنگی را یاری رسانند.

خیرین و یاورانی که مایلند به عنوان حامی مالی در ارائه خدمات مختلف به موسسه جامعه یاوری فرهنگی، شرکت نمایند، می توانند با تقبل تمام و یا بخشی از هزینه های مراسم (بازارچه های خیریه، همایش ها، جشن ها و...) ، این موسسه را در پیشبرد اهداف انسان دوستانه اش یاری رسانده و از حمایت مالی، خدمات و دانش خود ما را بهره مند سازند.

جامعه یاوری فرهنگی همه ساله علاوه بر برگزاری همایش سالیانه مهر ماه ( همزمان با بازگشایی مدارس ) و همایش حرکت بهاره ( همزمان با آغاز سال نو)، برگزار کننده طرح ها و همایش هایی می باشد که تقویم آنها، در ادامه ارائه شده است.

TAGHVIM3

هدف از برگزاری این طرح و همایش ها، ایجاد یک ساز و کار حمایتی از دانش آموزان نیازمند، از طریق جذب کمک های مردمی و به کارگیری آنها در فعالیت های مرتبط با اهداف و آرمان های مؤسسه می باشد.

سازمان و شرکت هایی که خواستار ارائه کمک می باشند می توانند با شماره تلفن های موسسه تماس گرفته تا اطلاعات لازم توسط کارشناسان مربوطه ارائه گردد در صورت تمایل می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشارکت در برگزاری برنامه های عنوان شده با ما تماس بگیرید.

 

 

 • " محصولات فرهنگی "

 

جامعه یاوری اقدام به تولید محصولات فرهنگی نظیر کتاب، تقویم، سالنامه، کارت های تبریک و پستال و CD می کند و مخاطبان می توانند برای تهیه این محصولات با دفتر جامعه یاوری فرهنگی تماس بگیرند.

این محصولات عبارتند از:

کتاب ها

جامعه یاوری فرهنگی با همکاری انتشارات دستان اقدام به انتشار کتاب هایی با موضوعات روانشناسی، مدیریت و فرهنگ عامه کرده است. برای مطالعه کتاب ها به قسمت کتب و مقالات علمی یاوری مراجعه فرمایید.اما چنانچه خواستار دریافت نسخه چاپی این کتاب ها باشید، می توانید با شماره 11-02126402606 تماس گرفته و کتاب درخواستی خود را سفارش دهید.

لوح های فشرده

لوح فشرده صوتی مجموعه سروده های زنده یاد دکتر مجتبی کاشانی با صدای ایشان

تقویم و سالنامه

جامعه یاوری فرهنگی همچنین در آستانه شروع هر سال، سفارش طراحی و چاپ تقویم و سالنامه همان سال را دریافت می کند.

کارت پستال

کارت تبریک و بازی مار و پله از دیگر تولیدات فرهنگی جامعه یاوری فرهنگی هستند.

 

 

 • " نیت قربانی "

 

ای خوشا تا نفس را قربان کنیم                           در دل خود دوست را مهمان کنیم

 

در تمام جوامع بشری مراسم قربانی برای خالق جهان هستی بوده و هست. درقرآن مجید، ابراهیم خلیل الله در مقام اخلاص، دوستی و اطاعت فرمان حضرت باریتعالی که بصورت وحی بر او نازل شده بود، از جگر گوشه اش گذشت و حاضر شد تا او را در راه حضرت دوست قربانی نماید. قربانی کردن بین ایرانیان نیز در مناسبتهای مختلف مذهبی یا غیر مذهبی صورت می گیرد. مسلمانان در مراسم مذهبی در اعیاد اسلامی مانند عید قربان و یا سفر حج معمولا گاو، گوسفند یا حیوان دیگری را ذبح می نمایند اما رسم خاص ایرانیان قربانی کردن در مراسم خانوادگی و سایر مراسم اجتماعی است .

در ایران به شکرانه مراسم عروسی، بازگشت مسافر از سفر، صحت بیمار، خرید خانه یا اتومبیل و برای سلامت فرزندان و بستگان نیز قربانی صورت می گیرد. گوشت حیوان ذبح شده معمولا میان همسایگان و دوستان تقسیم می شود. اما همواره تلاش می گردد تا این گوشت به دست نیازمندان رسانده شود.

 

توزیع قربانی میان نیازمندان واقعی

با توسعه شهرها و گسترش مشکلات، تغییرات زیادی در عادات و سنتها پدید آمده است. انجام سنت و مراسم قربانی نیز از این موضوع مستثنی نیست. خرید حیوانی به نیت قربانی، یافتن فضای مناسب برای ذبح، مشکلات دفع امعاء و احشاء و شاید مهم تر از همه رساندن گوشت به مستمندان و نیازمندان واقعی موضوعاتی هستند که با فرهنگ شهرنشینی سازگاری چندانی ندارند. جامعه یاوری فرهنگی آمادگی دارد تا با دریافت وجه یک قربانی با خرید و ذبح آن در محل خوابگاههای دانش آموزی تحت پوشش، فرصت اجرای این سنت حسنه را به روشی اثربخش و خداپسندانه برای شما فراهم نماید.

هزینه خرید یک قربانی (به طور متوسط) مبلغ 6،000،000 ریال می باشد. شما می توانید حتی در صورت لزوم با پرداخت بخشی از هزینه خرید یک قربانی کامل در این امر نیکو شریک شده و گامی در جهت حمایت از دانش آموزان بردارید.

 

آیا می دانید که:

-یکی از بهترین محل های توزیع گوشت قربانی خوابگاه های دانش آموزی و مدارس شبانه روزی می باشد که از آن در طبخ غذای روزمره دانش آموزان استفاده می شود.

اهدای یک قربانی به یک مدرسه شبانه روزی می تواند از سوء تغذیه دانش آموزان آن خوابگاه پیشگیری نموده و موجب ارتقای سطح کیفی تغذیه آنها شود.

-بخش هایی از قربانی که در خوابگاه های یاوری انجام شده و قابل استفاده در غذاهای دانش آموزان نیست با گوشت معاوضه شده و مصرف بهینه می گردد.

 

 

 • " بورسیه دانش آموزان و دانشجویان "

برآنیم تا به عنوان یک نهاد خیریه، نقشی موثر در توسعه فرهنگی و دانایی کشور ایفا نماییم.

 

در راستای اهداف زنده یاد مجتبی کاشانی مبنی بر گسترش فرهنگ با رویکرد مدرسه سازی، چندین سال است که حمایت های مادی و معنوی از دانشجویان و دانش آموزان با استعداد در مناطق محروم بستر تحصیلی بدون دغدغه این عزیزان را از منظر مشکلات مالی فراهم آورده است. گسترش این عمل موجب رشد و شکوفایی استعداد فرزندان ما در مناطق کمتر توسعه یافته کشور خواهد شد.

دانش آموزان بورسیه

تعداد دانش آموزانی که از آغاز سال تحصیلی 1384 تا امروز موفق به پوشش کمک هزینه های تحصیلی آنها شده ایم تعداد 2233  نفر بوده اند. این در حالی است که کمک های همه ساله و در چند نوبت کمک های شما یاوران گرامی در قالب لباس (مانتو، شلوار و مقنعه مدرسه دخترانه/ پیراهن و شلوار مدرسه پسرانه) و نیز لوازم التحریر برای فرزندان عزیزمان در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ارسال می گردد.

دانشجویان بورسیه

تنها از آغاز سال تحصیلی 1384 تا امروز تعداد 85 نفر از دانش آموزان مدارس تحت پوشش جامعه یاوری فرهنگی موفق شده اند تا رتبه های تک رقمی و یا دو رقمی در کنکور سراسری کسب نمایند که تمام ایشان تحت پوشش بورسیه دانش آموزی ما قرار داشته و بعد از ورود به دانشگاه تحت حمایت های بورسیه ای جامعه یاوری فرهنگی قرار می گیرند.

علاوه بر ایشان در طی همین مدت زمانی، تعداد 191 نفر نیز از میان دانشجویان مستعد و محروم در مدارس پیش گفته نیز تحت این بورسیه قرار دارند.

پذیرفته شدن دانش آموزان مدارسی که با همت شما یاوران گرامی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور ساخته شده است، در بهترین رشته های تحصیلی و در بهترین دانشگاه های کشور مهر تأییدی است بر انتخاب صحیح شما در مسیر خود و پاسخی است به تمام انسان دوستی ها و خیرخواهی هایتان.

شرایط بورسیه دانش آموزی

1. معدل بالای 18

2. عدم توانمندی مالی به شرط داشتن انگیزه و استعداد پیشرفت درسی

شرایط بورسیه دانشجویی

1. معدل بالای 14 به شرط آنکه نمره هیچ درسی کمتر ار از 12 نباشد.

کسب رتبه تک رقمی و یا دورقمی

2. عدم توانمندی مالی به شرط داشتن انگیزه و استعداد پیشرفت درسی

مبلغ بورسیه

شما می توانید با پرداخت:

300،000 ریال به مدت 10 ماه در سال برای یک دانش آموز

500،000 ریال به مدت 10 ماه در سال برای یک دانشجو

حمایت مالی از حداقل یکی از فرزندانمان را در سال تحصیلی 96-97  پذیرفته و گامی در راه توسعه و آبادانی کشور عزیزمان ایران بردارید.

 

آیا می دانید:

تعداد زیادی از دانش آموزان ( به خصوص دختران) به دلیل عدم استطاعت مالی خانواده در تأمین هزینه های تحصیل در معرض ترک تحصیل قرار دارند؟

گاهی اوقات فقط یک مداد با ارزش ریالی بسیار اندک می تواند نقش بسیار مهمی در تحصیل یک کودک خردسال و به تحقق پیوستن آرزوها و رویاهای او داشته باشد؟

 

یاوران به تو کمک خواهند کرد تا رویاهایت را آنقدر بزرگ ببینی که محقق شود

فقط کافیست که ذره بین امیـــد را به دست بگیری

شماره حساب های یاوَری:

شماره حساب بانک آینده : 0202819676002

شماره حساب بانک خاورمیانه: 100711040707072194

تماس با یاوَری:

تلفن : 11- 26402606 (9821+)

روابط عمومی : 9383515913 (98+)