خیریه جامعه یاوری فرهنگی و مدرسه سازی

logo-color

اهدای 30030جلد کتاب کمک درسی به دانش‌آموزان در آستانه کنکور

فرصت‌های برابر برای ورود به دانشگاه

از آنجایی دانش‌آموزان مناطق محروم فقط نیازمند مدرسه نیستند و به آموزش خوب هم احتیاج دارند تا بتوانند در رقابت تحصیلی با دیگر دانش‌آموزان کشور شانس موفقیت بالاتری داشته باشند، جامعه یاوری فرهنگی در سال1393 طرحی را با همکاری بنیاد قلم‌چی(وقف عام) کلید زد. در این طرح جامعه یاوری فرهنگی و بنیاد قلم‌چی(وقف عام) بر پایه یک «تفاهم نامه همکاری» دست یاری به همدیگر داده تا در پهنه کشور به ویژه استان های محروم خدمتی را ارائه نمایند.

بر اساس این تفاهم نامه، بنیاد علمی آموزش قلمچی (وقف عام) در فضای فرهنگی و آموزشی خویش در موضوعات اهدای کتاب های کمک آموزشی به دانش آموزان مستعد مناطق محروم کشور و برگزاری آزمون های برنامه ای مشاوره و برنامه ریزی برای پیشرفت درسی دانش آموزان بورسیه و جامعه یاوری فرهنگی نیز در همین راستا و برای کمک به انتقال نظارت و ارائه گزارش اثربخشی توزیع کتاب های اهدایی بنیاد علمی آموزشی قلمچی (وقف عام) و معرفی دانش آموزان دارای شرایط بورسیه تحصیلی با همکاری اداره آموزش و پرورش استان های دارای پیمان تفاهم نامه همکاری (ایلام، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان) با یکدیگر همکاری می کنند.

در این طرح هر 5 دانش آموز و متناسب با رشته تحصیلی ایشان یک بسته کتاب به مدرسه ایشان تحویل گردیده است . این کتاب ها متعلق به کتابخانه مدرسه بوده و تا پایان آزمون ورود به دانشگاه ها در اختیار دانش آموزان قرار خواهد داشت.

همچنین تمام دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی در استان های ایلام و خراسان جنوبی به رایگان در آزمونهای دوره ای آمادگی کنکور ثبت نام شده اند.

در این طرح 1500 دوره کتاب و ثبت نام 8000 نفر در آزمون های آمادگی از طرف بنیاد قلم چی به دانش آموزان جامعه یاوری فرهنگی هدیه شده است .

بر پایه این تفاهم نامه همکاری، در سال تحصیلی 94-1393، 28203 جلد کتاب کمک درسی و آموزشی در26 شهر استان های ایلام و خراسان جنوبی در رشته های علوم تجربی، علوم انسانی و ریاضی- فیزیک بین 8171 دانش آموز توزیع شد.این همکاری موجب شد تا تمامی دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل در رشته های علوم ریاضی ، علوم تجربی وعلوم انسانی در استانهای خراسان جنوبی و ایلام تحت پوشش حمایت های تحصیلی قرار گرفته و به رایگان کتابهای آمادگی آزمون کنکور دریافت نمایند.

در سال تحصیلی 95-1394 دانش آموزان سال سوم و چهارم (پیش دانشگاهی) در رشته های علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی- فیزیک و هنرجویان هنرستان های کاردانش وفنی حرفه ای زیر پوشش اهداء کتاب کمک درسی، برگزاری آزمون های برنامه ای پیشرفت تحصیلی و بورسیه درسی قرار خواهند گرفت. دانش آموزان و هنرجویان یادشده در استان های ایلام، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی به طور صد در صد مورد هدایت و حمایت تحصیلی واقع خواهند شد. این طرح در سال تحصیلی 1394- 1395 دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان و دانش‌آموزان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش را هم شامل خواهد شد.

شماره حساب های یاوَری:

شماره حساب بانک آینده : 0202819676002

شماره حساب بانک خاورمیانه: 100711040707072194

تماس با یاوَری:

تلفن : 11- 26402606 (9821+)

روابط عمومی : 9383515913 (98+)